Wnętrze

Detailing wnętrza auta to kompleksowy proces czyszczenia, odnawiania i zabezpieczania wnętrza pojazdu, mający na celu przywrócenie oryginalnego wyglądu i uczucia świeżości. Skuteczny detailing wnętrza nie tylko poprawia estetykę samochodu, ale także wpływa na komfort podróżowania oraz wartość re-sprzedaży pojazdu. Oto kilka kluczowych kroków, które mogą być częścią procesu detailingowego wnętrza auta:

1. Odkurzanie:
Gruntowne odkurzanie wnętrza pojazdu, obejmujące siedzenia, podłogę, dywaniki i przestrzeń między fotelami.    

2. Czyszczenie i Pranie Tapicerki:
Oczyszczanie tapicerki siedzeń, drzwi, konsoli centralnej, a także pranie tapicerki tekstylnej lub skórzanej, stosując odpowiednie środki czyszczące.

3. Czyszczenie i Odświeżanie Plastików:
Czyszczenie i polerowanie elementów plastikowych, takich jak deska rozdzielcza, konsola, listwy drzwiowe, przy użyciu specjalnych środków pielęgnacyjnych.

4. Czyszczenie Dywaników i Wykładzin:
Czyszczenie dywaników samochodowych i wykładzin, usuwanie plam i zabrudzeń.

5. Czyszczenie Szyb:
Czyszczenie wewnętrznych powierzchni szyb, w tym usuwanie smug i zabrudzeń.

6. Oczyszczanie i Odświeżanie Systemu Czyszczenie i dezynfekcja systemu wentylacji, eliminacja nieprzyjemnych zapachów.

7. Usuwanie Kurzu i Zanieczyszczeń z szczelin:
Dokładne czyszczenie wszelkich spoin, szczelin i trudno dostępnych miejsc, aby usunąć nagromadzony kurz.

8. Ozonowanie:
Zastosowanie ozonu do oczyszczenia powietrza wewnątrz samochodu, eliminacja bakterii, grzybów i nieprzyjemnych zapachów.

9. Zabezpieczenie Powierzchni:
Ochrona elementów wnętrza przed przyszłymi zabrudzeniami poprzez zastosowanie środków zabezpieczających, takich jak specjalne impregnaty dla tapicerki czy preparaty na bazie nano-cząstek dla plastików.

10. Czyszczenie i Ochrona Skórzanej Tapicerki:
Specjalne zabiegi czyszczące i nawilżające dla skórzanej tapicerki, zabezpieczające przed przesuszeniem i pękaniem.

11. Czyszczenie i Renowacja Elementów Drewnianych lub Metalicznych:
Czyszczenie i polerowanie drewnianych lub metalicznych elementów, aby przywrócić im oryginalny blask.

12. Usuwanie Śladów Po Znaczkach i Plamach:
Skrupulatne usuwanie wszelkich plam, śladów po zanieczyszczeniach czy środkach do pielęgnacji

Zabezpieczenie tapicerki skórzanej
Preparat tworzy na powierzchni skóry specjalną powłokę. Pozwala on skórze swobodnie oddychać i jednocześnie chroni ją przed promieniowaniem UV, dodatkowo odnawia kolory i przywraca im pierwotny blask. Jeżeli zaś tapicerka ma matowe wykończenia, to pozostają nienaruszone. Zabieg wpływa znacząco na przedłużenie żywotności skór oraz doprowadza je do salonowego wyglądu. Bardzo dobrze odpycha brud, dzięki czemu tapicerka jest łatwiejsza w czyszczeniu. Nie dopuszcza do tego, by skóra wchłonęła ciecz. W konsekwencji wnętrze auta na długo pozostanie w doskonałym stanie.

Impregnacja tapicerki materiałowej
Impregnat zabezpiecza włókna (tkaniny, alcantare), nie pozwalając wniknąć rozlanym płynom w strukturę. Impregnacja nie wypływa na zmianę koloru oraz elastyczność i pozwala swobodnie oddychać tkaninie. Swietnie sprawdza się również na elementach wystawionych na zewnątrz, np dachy cabrio. Woda, błoto, słodkie napoje, resztki jedzenia rozlane i wtarte w siedzenie przypadkowo nie oznaczają, że musimy od razu udać się na pranie tapicerki. Każda płynna substancja osadzi się bowiem na powierzchni siedzeń czy dywaników w postaci idealnie okrągłej kropli, którą bardzo łatwo usunąć.